Uptodate Anywhere Veri Tabanı Hakkında


UpToDate İçerik Bilgileri


UpToDate veri tabanı, 25 Uzmanlık alanında, 6300’den fazla uzman doktor tarafından hazırlanan 10.500’den fazla konu içeriğine erişim sunmakta olan kanıta dayalı bir klinik karar destek sistemidir.  UpToDate; sürekli guncellenen, kanıta dayalı klinik bilgilerle donatılmış ve kullanımı kolay ara yüzü ile dünyanın en çok kullanılan klinik bilgi kaynakları arasında yer almaktadır. Doktorlar tarafından hastalık teşhisinde bulunulması, tedavi planı hazırlanması ve klinik bilgilerin hızlı ve etkin şekilde paylaşılmasına olanak verecek şekilde tasarlanmıştır.

 

UpToDate dünyanın en çok kullanılan Klinik Karar Destekleme araçlarından birisidir, dünya çapında 180 ülkede 32.000’den fazla hastanede, 1.1 milyondan fazla doktor tarafından ayda 26 milyon defadan fazla erişilen bu kaynak  daha iyi teşhis ve tedavi kararları almalarına yardımcı olmaktadır. 

 

 Uzmanlık alanları: Temel Bakım ve Dahiliye - Kardiyovaskuler Tıp - Endokronoloji ve Diyabet  -  Aile Hekimliği  - Genel Cerrahi  -  Cocuk Hastalıkları  - Gastroenteroloji ve Hepatoloji  - Geriatri  -  Hospital Medicine - Hematoloji - Bulaşıcı Hastalıklar  -  Nefroloji ve Hipertansiyon  -  Noroloji  -  Doğum, Jinekoloji ve Kadın Sağlığı -  Onkoloji   -  Akciğer, Yoğun Bakım ve Uyku Bozuklukları  -  Romatoloji   -  Alerji ve Bağışıklık -  Acil Tıp - Psikiyatri  - Dermatoloji - Palyatif Bakım, Spor Hekimliği, Anesteziyoloji

Sevgili Kütüphane Kullanıcıları,