Veri Tabanları

Öğrenciler ve akademisyenlerin istek ve ihtiyaçları doğrultusunda derlenen veri tabanlarına kampüs içi ve dışından 7/24 erişebilirsiniz.

Kütüphane Kataloğu

Üsküdar Üniversitesi Kütüphaneleri Yordam Kütüphane ve Otomasyon Sistemi’ ni kullanmaktadır. Kütüphane kaynaklarını taramak için oturum açarak ara yüzü kullanabilirsiniz.

EKUAL Üyeliği

Üsküdar Üniversitesi Kütüphaneleri TUBİTAK- ULAKBİM Elektronik Kaynaklar- Ulusal Akademik Kaynaklar üyesidir.

ANKOS

Üsküdar Üniversitesi Kütüphaneleri Anadolu Üniversite Kütüphaneleri Konsorsiyumu Derneği Üyesidir.

Dijital Akademik Arşiv Sistemi

e-Arsiv@uskudar, Üsküdar Üniversitesi bünyesinde üretilen akademik kaynakları arşivler ve telif haklarına uygun olarak açık erişime sunar.

DergiPark Akademik

DergiPark Türkiye veri tabanının sahip derlediği 2.125 dergiye kurumumuz aracılığı ile erişebilirsiniz.

HiperKitap

Türkiye'nin ilk Türkçe online e-kitap veri tabanı Hiperkitap'ta; tarihten edebiyata, matematikten felsefeye, sanattan mühendisliğe 28 konu başlığı altında 300 yayınevinin 22.000'den fazla e-kitabına erişebilirsiniz.

Kütüphane Kullanım Alanları

1.295 metre kare kullanım alanı; 470 kişilik oturma kapasitesi; 49.321 basılı ve 23.321 elektronik kaynak; 27.000 elektronik dergi ve 22 veri tabanı aboneliği; grup çalışma odaları, sessiz çalışma odaları ve elektronik kütüphaneler ile hizmet vermektedir.

About Library

Üsküdar University Libraries provide service in Main Campus İbrahim Tarhan Library and Çarşı Campus Müzeyyen Tarhan Library.

Üsküdar University Libraries aim to provide occupational and general knowledge through library source and technical possibilities to students, academic and administrative staff in order to gain knowledge in educational and research purposes.

The books in libraries are placed in open shelves according to the “Library of Congress Classification System”.

Library with Numbers

4

Library

54.635

Printed Source

25.112

e-Book

27.000

e-Journal

1.870

Thesis

23

DB Subscription

1.295

sqm Usable Area

470

Seating Capacity

News

Sevgili Kütüphane Kullanıcıları,