İbrahim Tarhan Kütüphanesi Kütüphaneler


 

Üsküdar Üniversitesi Kütüphaneleri, Merkez Yerleşkede İbrahim Tarhan Kütüphanesi, Sağlık Yerleşkede Müzeyyen Tarhan Kütüphanesi, Ümraniye Yerleşkede Ayhan Songar Kütüphanesi ve Güney Yerleşkede Namık Kemal Kütüphanesi ile ile öğrencilerin, akademik ve idari personelin, eğitim-öğretim, araştırma faaliyetlerinde ihtiyaç duyacakları her türlü bilgi kaynağını sağlamayı ve güncel olanaklarla hizmete sunmayı amaçlamaktadır.

Açık raf düzeninde, “Library of Congress Sınıflama Sistemi”ne göre tasnif düzenine sahip kütüphanede, kitap, basılı dergi, gazete, e-kitap, e-dergi, ses kaseti, CD-DVD ve veri tabanı kaynaklarından oluşan zengin bir koleksiyon bulunmaktadır.

İbrahim Tarhan Kütüphanemiz, 358 m2 olup, 85 kişilik oturma kapasitesi, 44 kişilik e kütüphane alanı, 52 kişilik kitap okuma alanı, 58 adet veri tabanı aboneliği, 58.245 adet e dergi, 29.932 adet basılı kitap, 430.895 e-kitap kullanıcılarına hizmet vermektedir. Ayrıca Diğer üniversitelerle işbirliği çerçevesinde eğitim ve araştırma faaliyetleri için tüm kütüphanelerimizde yayın temini hizmeti sunulmaktadır.

Sayılarla İbrahim Tarhan Kütüphanesi

44

Kişilik E-Kütüphane Alanı

29.932

Basılı Kitap

430.895

e-Kitap

58.245

e-Dergi

31

Basılı Dergi

58

Veritabanı Aboneliği

390

m2 Kullanım Alanı

85

Oturma Alanı

 
 

Çalışma Saatleri

Yaz Dönemi Çalışma Saatleri

Sınav Dönemlerinde Merkez Yerleşke İbrahim Tarhan Kütüphanesi : 7/24 Açıktır.
 
E-Kütüphane 7/24 Açıktır.

Resmi Tatillerde Kütüphane Hizmet Vermemektedir.

Sevgili Kütüphane Kullanıcıları,

(Instagram: uukutuphane, Twitter: uukutuphane)


Dear Library Users,

(Instagram: uukutuphane, Twitter: uukutuphane)