WILEY-TÜBİTAK ULAKBİM Ücretsiz ''Açık Erişim'' Makale Yayımlama Anlaşması Kütüphaneler


TÜBİTAK ULAKBİM tarafından yürütülen EKUAL Projesi kapsamında, Wiley yayınevine ait elektronik dergilere erişim sağlamaktayız.

Bir erişim (Read) anlaşması olan mevcut 2022-2024 Wiley anlaşması, 3 yıllık 2023-2025 dönemini kapsayacak şekilde “Oku & Yayımla” (Read & Publish) modeline dönüştürülmüştür.

 

Ulusal düzeydeki ilk “Oku ve Yayımla” anlaşması olan söz konusu Wiley Açık Erişim (AE) Anlaşması kapsamında, üniversitemiz, Wiley yayınevinin yaklaşık 1367 e-dergisine erişim sağlamaya devam edecektir. Bununla birlikte, üniversitemiz yazarlarının, Web of Science (WOS)’da yer alan, Q1 ve Q2 Grubu Wiley Hibrit ve Wiley Gold Dergilerinde (Hindawi hariç) “Research Article”, “Review Article”, “Data Article” ve “Rapid Publicaition” türündeki yayınları ‘’Açık Erişim(AE)’’ desteği kapsamında olacaktır. 

Araştırmacılarımız, kapsam içindeki Wiley dergilerine gönderilmiş ve kabul edilmiş yayınları, istemesi halinde, Makale İşlem Ücreti (APC) ödemeden, “Açık Erişim”li yayınlaması mümkün olacaktır.

 

Rehber sunum için tıklayınız.

Yayın yapılabilecek dergi listesi için tıklaynız.

Wiley firması tarafından düzenlenen “Oku & Yayımla” (Read & Publish) webinarlarına kayıt olduysanız mailinize gelen link üzerinden bu webinar kayıtlarına ulaşabilirsiniz.

Sevgili Kütüphane Kullanıcıları,

(Instagram: uukutuphane, Twitter: uukutuphane)


Dear Library Users,

(Instagram: uukutuphane, Twitter: uukutuphane)