Yakındaki kütüphaneler Kütüphaneler


T.C. Üsküdar Belediyesine Bağlı Kütüphaneler
Üsküdar belediyesi, Nevmekân kütüphanelerine ek olarak; İsmet Uçma, Bilim Üsküdar ve Haluk
Dursun (7/24) kütüphanelerinde tüm üniversite öğrencilerine çalışma olanağı sağlar.
 

Üsküdar’ın hemen hemen her semtinde bulunan nevmekân kütüphaneler, yüzlerce kullanıcıya aynı anda hizmet verebiliyor. Ortamda herkesin çalışıyor, kitap okuyor olması da sizleri motive edecektir. Nevmekân kütüphaneler, aynı zamanda yeme – içme hizmeti de sunmaktadır.

 

T.C. Kültür ve Turizm Bakanlığı’na Bağlı Kütüphaneler

Şemsipaşa İlçe Halk Kütüphanesi

Boğazın yanı başında, gönlünüzce çalışabileceğiniz bir alan sunan Şemsipaşa İlçe Halk Kütüphanesi, haftanın altı günü 08:30 – 22:00 saatleri arasında hizmet verir.

 

Kuzguncuk’ta yer alan Nail Kitabevi Kafe, ziyaretçilerini Osmanlı döneminden kalma estetik bir yapının içerisinde ağırlıyor ve sessiz bir ortam sunuyor. Üsküdar ders çalışma mekanları listesinde oldukça yüksek sıralarda yer almayı hak eden kafede, sanat etkinliklerinin yapıldığı özel bir köşe, ders çalışmak veya laptopunuzla araştırmalar yapmak için sizlere ayrılmış özel alanları da mevcut.

Nail Kitabevi Kafe Adres: Kuzguncuk, İcadiye Cd. No:32, 34674 Üsküdar/İstanbul

Üsküdar’ın göbeğinde kitaplarla dolu bir mekân; H Yayınları Kitap & Kahve. Mekân; güzel bir çalışma ortamı sunmanın yanında söyleşi, imza günü gibi çeşitli etkinliklere de ev sahipliği yapıyor ve bu tarz kalabalık günleri sosyal medya hesaplarından duyuruyor. Kafede, dış mekân ve iç mekan olarak iki şekilde de çalışmanıza uygun ortamlar mevcut. 

H Yayınları Kitap & Kahve Adres: Sultantepe, Paşa Limanı Cd. No 48 Üsküdar/İstanbul

 

Ümraniye İlçe Halk Kütüphanesi

Ümraniye (Millet) kütüphanesi, 08:00 – 24:00 saatleri arasında hizmet vermektedir. Üç katlı kütüphane, kullanıcılarına rezervasyon ile hizmet verir.

Ümraniye Belediyesi Fazlı Aydın Millet Kütüphanesi, Atatürk, Fatih Sultan Mehmet Cd. No:67, 34764 Ümraniye/İstanbul

 

 

 

 

 

Sevgili Kütüphane Kullanıcıları,

(Instagram: uukutuphane, Twitter: uukutuphane)


Dear Library Users,

(Instagram: uukutuphane, Twitter: uukutuphane)