DENEME ERİŞİMLERİ Kütüphaneler


Ebsco Ebooks University Press

EBSCO eBooks University Press Subscription Collection veri tabanı 01.05.2021 tarihine kadar deneme erişimine açılmıştır.

University Press, araştırmacılara, dünyanın dört bir yanından en iyi 90'dan fazla üniversite yayınevinden binlerce disiplinler arası e-kitap sunar.

Çeşitli konuları kapsayan bu e-kitap koleksiyonu, temel giriş metinlerinden üst düzey araştırma materyallerine kadar değişen başlıklarda içerikler  sağlar.

University Press 37.000 elektronik kitaba erişim sağlar.

 

Medline Complete

Medline Complete veri tabanı 01.05.2021 tarihine kadar deneme erişimine açılmıştır.

MEDLINE Complete, biyomedikal ve sağlık dergilerinin önde gelen tam metin veri tabanıdır. MEDLINE indeksi, binlerce en tıp dergisi için tam metin erişim sağlar. Doktorlar, hemşireler, sağlık uzmanları ve araştırmacılar için önemli bir araştırma aracıdır.

İçerik:

1.200 aktif tam metin, açık erişimli olmayan dergiye erişim.

MEDLINE' da tam metin ile bulunmayan 560 dergiye erişim.

Academic Search, Health Source veya Biomedical Reference Collection'ın hiçbir sürümünde bulunmayan 760 dergiye tam metin erişim.

Atıf referanslarıyla indekslenen 5.200 dergi.

 

Primal Pictures- Dentistry Package

Primal Pictures- Dentistry Package veri tabanı 15.03.2021 tarihine kadar deneme erişimine açılmıştır.

Primal Pictures, insan anatomisine ait tüm katmanları interaktif bir şekilde modelleyerek, tıp uzmanlarının çalışmalarında katkı sağlar.

Aynı zamanda tıp eğitiminde kullanılabilecek ve tıp öğrencilerinin yetiştirilmesi sürecine destek verecek bir kaynaktır.

Diş Hekimliği koleksiyonu içerisinde; baş, boyun, yüz, oral ve nazal kaviteler, dentisyon, diş yapısı, damak yapısı, gırtlak yapısı, yutak yapısı,

sinüsler, göz, beyin ve daha fazla etkileşimi içeren 3 boyutlu gerçek veriler kullanılmaktadır.

 

Rosetta Stone Library Solution

Rosetta Stone Library Solutions veri tabanı 15 Mayıs 2021 tarihine kadar erişime açılmıştır.

Rosetta Stone bir çok bağımsız kuruluş tarafından en iyi dil öğrenme aracı olarak seçilmiş olup, kullanıcıya dili klasik yollarla değil, ana dili öğrenirken kullanılan doğal yöntemlerle geliştirilen, patentli ve ödüllü Dynamic Immersion yaklaşımıyla öğretir. Bu özelliğiyle diğer tüm dil öğrenme araçlarından ayrılır.

Rosetta Stone Library Solution very tabanı; tüm Üsküdar Üniversitesi mensuplarının kullanabileceği ve her seviyede kullanıcıların istifade edebileceği, 30 dil içeren dünyanın en popüler dil eğitim setidir.

İçerdiği 30 dil: Afganca, Almanca, Arapça, Çince, Dari Farsçası, Endonezya Dili, Farsça, Filipin Dili, Flemenkçe, Fransızca, Hintçe, İbranice, İngilizce (Amerikan), İngilizce (İngiliz), İrlanda Dili, İspanyolca (Latin Amerika), İspanyolca (İspanya), İsveççe, İtalyanca, Japonca, Korece, Latince, Lehçe, Portekizce (Brezilya), Rusça, Savahilice, Urduca, Türkçe, Vietnam Dili ve Yunanca’dır.

       Bilgisayardan erişim:

       Mobilden erişim:

 

 

 

 

 

Sevgili Kütüphane Kullanıcıları,