DataTürkiye Veri Tabanı Deneme Erişimi Hakkında


Değerli kullanıcılarımız,

Merkez Bankası, TUİK, BDDK, DPT gibi kurumlara ait güncel verileri tek platformda sunan DataTürkiye veri tabanı 06.12.2023 tarihine kadar deneme erişime açılmıştır.

 

DataTürkiye, Türkiye’nin ekonomik, sosyal, sektörel ve sosyal verilerini tek bir erişim noktasında birleştiren bir veri tabanıdır. DataTürkiye, ulusal istatistik ve gösterge sistemimizdeki kurumsal dağınıklık ve veriye sınırlı erişim gibi araştırmacı ve karar alıcıların hayatını zorlaştıran problemlere bir çözüm olarak tasarlanmıştır. Düzenli bir şekilde güncellenen DataTürkiyeuygulaması sayesinde, muhtelif kurum ve kuruluşun seçilmiş verilerine tek platformdan ulaşmak, verileri rahatlıkla yönetmek, statik ve dinamik raporlama yapmak, zaman serisi veya panel veri tabloları üretmek, göstergeleri grafiklere yansıtmak, tanımlanan tablo ve grafikleri çeşitli formatlarda indirmek ve kullanmak, meta veri dosyalarını incelemek mümkün olmaktadır. 

 

Erişim adresi: https://datatr-net.proxy.uskudar.edu.tr/home_tr (Deneme erişimi süresince tüm veriler görüntülenebilir; fakat dosya olarak indirilemez.)

 

 

 

Sevgili Kütüphane Kullanıcıları,

(Instagram: uukutuphane, Twitter: uukutuphane)


Dear Library Users,

(Instagram: uukutuphane, Twitter: uukutuphane)