NEDEN KÜTÜPHANE?

NEDEN KÜTÜPHANE?

Üsküdar Üniversitesi Kütüphanesi günümüzün teknolojisi ile donatılmıştır. Kütüphanemiz sadece uğrayıp kitap ödünç aldığınız yer değil sizlere gelişen ve değişen bilgi çağının kapılarını açan bir hazine ve bilgi dünyasında sizi bilgiye bağlayan merkezi olarak işlev yapmaktadır.

Öğrencilerimizin, akademik ve idari personelimizin bilgi gereksinimlerine istek ve beklentilerine yanıtlar üretiyoruz. Bir yandan hizmetlerimizi geliştirirken diğer yandan hedeflediğimiz koleksiyon rakamlarında Türkiye standartlarına geldiğini görüyoruz. Kütüphanemiz sizlere zaman sınırlaması olmadan doğru bilgiyi en kısa sürede ulaştırmayı hedefledi. Tüm kütüphane işlemleri ve hizmetleri bilgisayar yardımı ile yapılmaktadır.

Ayrıca internet aracılığıyla kütüphane Web sayfasından katalog taraması yapılabilir. Kütüphaneler arası işbirliği çerçevesinde ödünç kitap alma ve fotokopi hizmetleri gerçekleştirilmektedir. Elektronik veri tabanlarına kütüphanemiz üzerinden rahatlıkla ulaşılabilmektedir.

Bu hizmetlere kampüs dışından da ulaşmak mümkündür. Üniversite Kütüphane anlayışının farklı ve genç bir yüzü olan Üsküdar Üniversitesi kütüphanesine her yıl yeni materyaller kazandırılarak kapasitesi artırmayı hedeflemiştir