JoVE Veri Tabanı Aboneliği Yenilenmesi Hakkında


 

Değerli Öğrenciler,

Makalelerin video ortamına aktarıldığı ve görsel olarak açıklandığı dünyanın ilk hakemli video veri tabanı JoVE nin Neuroscience ve Biology paketlerine aboneliğimiz yenilenmiştir.

JoVE, bilimsel araştırma ve eğitimi geliştirme misyonuyla dünyanın önde gelen bilim videoları üreticisi ve sağlayıcısıdır. Dünya çapında binlerce üniversite, kolej, hastane ve biyofarmasötik şirketlerindeki milyonlarca bilim adamı, eğitimci ve öğrenci; araştırma, öğretim ve öğrenim için JoVE'yi kullanmaktadır.

Dünyanın en iyi bilim kurumlarında çekilen JoVE videoları, yeni araştırma yöntemlerinin ve teknolojilerinin verimli bir şekilde öğrenilmesini ve çoğaltılmasını sağlayan en son deneylerin karmaşık ayrıntılarını hayata geçiriyor. Her yıl 1000'lerce yeni video üreten JoVE, akademi ve sektördeki bilim adamları için sahip olunması gereken bir kaynaktır.

Tüm makaleleri PubMed/MEDLINE, SciFinder, Scopus tarafından indekslenmekte olan JoVE, dünyanın tek Etki Faktörü (Impact Factor(1,163)) olan video makale veri tabanıdır.

Makalelerin video ortamına aktarıldığı ve görsel olarak açıklandığı dünyanın ilk hakemli video veri tabanı JoVE Neuroscience üyeliğinde 1361 video makale, JoVE Biology üyeliğinde 2255 video makale bulunmaktadır.

 

Erişim adresleri aşağıdaki gibidir.

https://www-jove-com.proxy.uskudar.edu.tr/research/journal/neuroscience

https://www-jove-com.proxy.uskudar.edu.tr/research/journal/biology

Sevgili Kütüphane Kullanıcıları,