Mart Ayı Kitapları

Kitap adı: Psiko101

Yazarı: Paul Kleinman

Hakkında…

Kitabımız ders kitaplarının detaylarından arındırılmış bir psikoloji dersi vadediyor. Daha anlaşılır bir psikoloji dünyasına girerek, zihnin inceliklerini keşfetmeniz mümkün. Temel psikoloji başlıklarının eğlenceli ve bilgilendirici bu yorumu kütüphanemizde sizleri bekliyor.

Kitabın Kütüphanedeki yeri için tıklayınız…

 

Kitap adı: Akıllı Şehirler Dijital Ülkeler

Yazarı: Caspar Herzberg

Hakkında…

İnsanların araçlarını park edebilmek için caddelerde tur atmadığı ve bunun yerine bir mobil uygulamayla civardaki müsait noktaları görebileceği bir dünya düşünün. Yada sadece yakınına biri geldiğinde yanan ve böylece bir yandan şehirlerimizi daha güvenli halde tutarken bir yandan da elektrik tüketimini ve maliyetleri düşüren sokak lambaları. İnsanlar görüntülü bir TelePresence (“uzaktan katılım”) donanımıyla dünyanın başka yerlerindeki gruplarla bağlantı kurabilse ve öğrenciler İspanyolca derslerini İspanya’daki bir öğretmenden alabilselerdi nasıl olurdu?

Bu geleceğe ait bir tablo değil. Bugünün resmi. İmar planında dijital olanakları uygulamaya geçirmiş olan genç şehirler, teknolojide kaydettiğimiz ilerlemelerin getirdiği olanak ve zorluklara göz gezdirebileceğimiz birer laboratuvar işlevi görüyor. Asırlık altyapıları olan şehirler ise dijital dönüşüm aracılığıyla tüm bölgeleri yeniden icat etmenin yollarını keşfediyor.

Kitabın Kütüphanedeki yeri için tıklayınız…